Ako si vyrobiť zimnú pieskovku v detskej izbe?

Ako si vyrobiť zimnú pieskovku v detskej izbe?

Ako viete, dieťa by malo stráviť väčšinu dňa na ulici. A ak v lete tento svetlý deň trvá veľmi dlho a samotné počasie má aktívny odpočinok mimo domu, potom v zime a deň je kratší a počasie je chladnejšie a vo všeobecnosti sa chce zdržať doma dlhšie. A čo robiť so svojím malým dieťaťom na štyroch stenách a dokonca aj s výhodou pre neho?
Ako si vyrobiť zimnú pieskovku v detskej izbe?

Keď už boli všetky knihy už stovkykrát prečítané, bábiky sú mnohonásobne skryté a mačka je pripravená ísť na prechádzku, ak len zostala sama – je na čase prísť s niečím novým, vzrušujúcim, rozvíjajúcim sa a rozptyľujúcim. Jedným slovom, to, čo priťahuje deti toľko na nádvorí v lete je piesok.
Ako vytvoriť pieskovisko s vlastnými rukami?

To, čo možno urobiť, je obmedzené len predstavivosťou rodičov. K dispozícii môžu byť bazény, kúpele, boxy, taniere a oveľa viac. Všetko závisí od účelu použitia piesku a rozmerov priestoru prideleného na tento účel.

Povedzme, že sa rozhodlo urobiť domáce pieskovisko z plastového kontajnera, zakúpeného raz na uskladnenie bielizne. Je veľký aj hlboký. Najdôležitejšou vecou pri výbere hĺbky je to, že dieťa bude pohodlne vtiahnuť do obsahu tohto kontajnera a nebude rozptýliť piesok na koberci.
Ako si vyrobiť zimnú pieskovku v detskej izbe?
Foto: Depositphotos

Po určení kapacity je potrebné ho naplniť niečím. Hlavnou vecou je udržať maximálnu podobnosť s skutočným pieskom, v ktorom dieťa hrá na dvore. Môžete samozrejme v lete zásobiť skutočný piesok, preosiť a opláchnuť ho doma, pečiť v rúre zabiť všetky druhy baktérií a vírusov. Nalijte ju do pripraveného kontajnera a začnite hrať. Ale čo keď okno bolo dlho zima, a myšlienka, aby sa doma sandbox navštívil len teraz?

Existuje jedna vec, ktorá sa predáva voľne k dispozícii po celý rok – je to krupica. Áno, to isté notoricky známe krupicu, ktorá pri varení je spojená v obrovských hrudkách a vďaka čomu ľudia tak jasne zapamätávajú raňajky v materských školách. Musíte si vziať niekoľko kilogramov tejto obilniny (v závislosti od veľkosti piesku) a len ju vylejte von.

Dajte do toho vedierko, lopatku, hrabanie, formy, poháre, slovom, všetko, čo môžete kopať, zasiať a vylievať. Pre dieťa je poskytnutá fascinujúca hra. Môžete pridať zvieratá – a to už nie je pieskovisko, ale celý dom pre hračky.
Čo ak dieťa nemá záujem hrať matraca s improvizovaným bielym pieskom?

Do tejto fascinujúcej lekcie môžete pridať trochu farby pridaním niekoľkých kvapiek akéhokoľvek existujúceho farbiaceho domu (akvarel alebo kvaš). Hlavná vec je, že farby sú pre dieťa netoxické a bezpečné. Bude veľmi zaujímavé, aby dieťa s prstami zmenilo viacfarebných hrudiek manga a sledovalo, ako celá zmes postupne mení farbu. Mimochodom, vďaka tejto hre sa vyvíja a jemné motorické zručnosti.

Dlhé zimné večery sa nezdajú tak dlho, ak sú vedené so záujmom a prínosom pre myseľ. A ak je to celé s tvojimi milovanými deťmi Banaby Online Shop, aj tá najdlhšia zima letí bez povšimnutia.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s